فرماندار مشگين‌شهر از نبود كمپ در كوه سبلان انتقاد كرد

فرماندار مشگين‌شهر ازنبود كمپ در كوه سبلان انتقاد كرد

فرماندار مشگين شهر گفت: متاسفانه كوه سبلان با تمام پتانسيلها و ظرفيتهاي گردشگري و كوهنوردي حتي يك كمپ اقامتي هم ندارد.

علي حيدري اوناري با بيان اين مطلب در گفت و گو با ايسنا افزود: متاسفانه تاكنون در هت شناساندن پتانسيل و قابليتهاي گردشگري شهرستان و ايجاد زيرساختها لازم بر حق توسعه اين بخش برنامه‌هاي مطلوبي اجرا نشده است.

وي اضافه كرد: برنامه‌هاي توسعه مشگين شهر حول محور كشاورزي و گردشگري طرح ريزي شده و در صورت تحقق اين برنامه‌ها اين شهرستان به يكي از قطبهاي مهم گردشگريكشور واستان تبديل خواهد شد.

فرماندار مشگين شهر بر احداث زيرساختهايي جهت اقامت گردشگران و مسافران تاكيد و خاطر نشان كرد: توسعه صنعت گردشگريدردرآمد زايي باري روستاييان وعشاير و جلوگيري از مهاجرت روستائيان به شهر نقش بسزايي دارد و مي‌تواند در توسعه‌ي پايدار شهرستان موثر واقع شود.

حيدري با بيان اين كه شهرستان مشگين شهر سالانه با توليد 200 هزار تن محصولات سد درختي 70 درصد محصولات باغي استان را تامين مي‌كند تصريح كرد: در سال گذشته درراستاي حمايت از بخش كشاورزي احداث 5 باب سردخانه با ظرفيت 20 هزار تن آغاز شد و تا هفته‌ي دولت سال جاري 2 سردخانه به بهره برداري مي‌رسد.

وي افزود: در سال 86 دولت در بخش گردشگري شهرستان مشگين شهر 20 ميليارد ريال سرمايه گذاري كرد.

فرماندار مشگين شهر به استعدادها و ظرفيتهاي توريستي و گردشگري مراتع و ييلاقات اين شهرستان اشاره و خاطرنشان كرد: در مناطق ييلاقي به لديل چراي بي رويه ودر مراتع روستايي به علت تخريب لطمات جبران ناپذيري به بخش گردشگري و طبيعي شهرستان مشگين شهر وارد شدهاست كه باي براي ممانعت از اين امر تلاش شود.

حيدري گفت: در سالهاي اخيرگردشگري عشاير جزء صنعت گردشگري قرار گرفته و الان سير صعودي خود را طي مي‌كند.

/ 0 نظر / 18 بازدید